Dokázali jsme vysprintovat s videokampaní olympijskou rychlostí

LINA, SEDITA – I.D.C. HOLDING

+34 %

prodeje oplatek Lina se zvýšily o 34 % ve srovnání s kampaní před rokem

99,7 %

rekordní 99,7% lift v Ad Recall, tedy 4× vyšší zapamatování si reklamy než je globální benchmark

CHALLENGE

Bleskově využít olympijské vítězství Ester Ledecké

Novou tváří značky Lina se v roce 2017 stala snowboardistka Ester Ledecká, která se na obalech produktu objevila od července 2017. Její popularita u veřejnosti ale dramaticky vzrostla až během února 2018, kdy na zimní olympiádě vybojovala dvě zlaté medaile.

Využili jsme této příležitosti a v rekordním čase připravili kampaň, která startovala 1. března, tedy jen pár dní po skončení olympiády a pouze jeden den po ukončení komunikačního embarga na olympijské sportovce.

Cílem kampaně bylo zvýšit povědomí o značce u cílové skupiny (18–34) a zvýšit asociaci se známým sportovním influencerem.

HOW-TO

Fenomenální úspěch sportovkyně podpořil timing a celkový komunikační mix

Kampaň byla postavená na videu, které doplnila displejová reklama formou remarketingu. Využili jsme TV spot dodaný klientem a zajistili jeho úpravu pro co nejlepší výkon na platformě YouTube. Nejdříve jsme uživatele oslovili 20s videospotem. Těm, kteří videoreklamu shlédli až do konce, jsme zobrazili 6s videospot tzv. bumper ad. Ten vycházel z nejúspěšnější kreativy loňského podzimu a klíčových prvků, jako je např. delší doba zobrazení packshotu výrobku.

Determinantem úspěchu byla rychlost, tedy minimální zpoždění kampaně od dosažení vrcholu popularity influencera.

Dokázali jsme vysprintovat s videokampaní olympijskou rychlostí

IMPACT

Výsledky jsou slaďoučké. I ve srovnání s globálním benchmarkem

Timing a dobře zvolené formáty se ukázaly jako zásadní. Zasáhli jsme téměř 800 000. uživatelů a přes 330 000 diváků jsme oslovili videoreklamou s průměrnou frekvencí zobrazení 4. Kampaň překonala čtyřnásobně globální benchmarky Googlu v zapamatování si reklamy a v tomto ohledu patří k našim nejúspěšnějším videokampaním.

Prodeje značky Lina se v době kampaně zvýšily o 34 % v porovnání se stejným obdobím kampaně v roce 2017.

WOW

Prodeje značky Lina se v době kampaně zvýšily o 34 % v porovnání se stejným obdobím v loňském roce. Díky souhře několika faktorů (výběr sportovkyně jako tváře značky, její fenomenální úspěch, přístup k plánování strategie online kampaně, výběr vhodných online formátů, timing kampaně a celkový komunikační mix) docílila značka Lina historicky nejvyšších tržních podílů. S MarketUP jsme zrealizovali nejúspěšnější kampaň v historii značky!

Světlana Votočková, Senior Brand Manager, I. D. C. Praha – Sedita

Zobrazit víceméně

Udēláme Superstar i z vašeho byznysu!

Zanechte nám zprávu a pojďme se spojit.

Mám zájem

Máte zájem o podobnou kampaň?

Zanechte nám zprávu.