Reference

Zobrazit všechny reference

PROJEKT

HAMÉ

Možná už jste slyšeli o EasyCup, moderních hotovkách od Hamé do mikrovlnky. Pokud je vám mezi 18 a 44 lety, pravděpodobně jste v květnu 2015 shlédli videoreklamu na YouTube. Videokampaň seznámila uživatele s hotovými jídly EasyCup, jejich jednoduchou přípravou a širokou škálou chutí od leča s klobásou až po moravského vrabce.

Zadáním pro nás bylo doplnit TV kampaň na uvedený produkt o online komunikaci a zajisti zvýšení "reach" a "frekvence" u uživatelů, kteří sledují TV málo nebo vůbec.

Jako jedni z prvních v ČR jsme na kampaň nasadili tzv. BrandLift, výzkum Google, který vyhodnotí výkon kampaně a změří AdRecall a Brand Awareness. Skvělé výsledky kampaně překvapily i samotný Google, když výrazně překročily jeho globální benchmark z oblasti FMCG! Kampaň jsme následně prezentovali na Google CEE Agency Day v Praze v červnu 2015.

Ukázky videoreklamy na YouTube:

- Hotová jídla EasyCup. Chuť jak má být do tří minut

- Hotová jídla EasyCup. Příprava do 3 minut

VÝSLEDKY
Cíl
Zobrazení reklamy 7 mil.
Zhlédnutí až do konce 640.000
VTR 27%
Návštěvy z kampaní 27.000

Detail

TrueView reklamu na YouTube v podobě dvou TV spotů od klienta jsme zacílili na požadovanou cílovou skupinu a navíc ji doplnili o display kampaň, remarketing a reklamu ve vyhledávání. Lidem, kteří zhlédli videoreklamu na YouTube až do konce, byl produkt připomínán bannery napříč internetem. Veškerá komunikace mířila na desktopy, tablety i mobily a směřovala zájemce na responzivní landing page s představením produktu.

Videoreklama na YouTube byla zobrazena 1,25 milionu lidem, více než 600.000 uživatelů ji shlédlo až do konce. Přitom k více než 25 % přehrání došlo na mobilech a tabletech.

Součástí kampaně bylo nakódování landing page včetně mobílní responzivity.

 • Ukázka videoreklamy na YouTube
  Ukázka videoreklamy na YouTube
  Ukázka videoreklamy na YouTube
 • Remarketingové bannery
  Remarketingové bannery
  Remarketingové bannery
 • Reklamou zasažené publikum
  Reklamou zasažené publikum
  Reklamou zasažené publikum
 • Ukázka videoreklamy na mobilech
  Ukázka videoreklamy na mobilech
  Ukázka videoreklamy na mobilech
 • Landingpage
  Landingpage
  Landingpage