Blog

Martin Ambrož 28. 4. 2014 Zpět

Jaké rozměry mají úvodní a profilové fotky na Facebooku?

INFOGRAFIKA: Rozměry úvodní a profilové fotky na Facebooku

Pokud se pídíte po tom, jaké jsou aktuálně správné rozměry úvodní fotky stránky nebo pro profilový obrázek, pomůže vám přehledná infografika od MarketUP.

Úvodní fotka na pro vaši firemní stránku na Facebooku by měla mít šířku 851 pixelů a výšku 315 pixelů. Určitě nedoporučujeme nahrát místo ní obrázek s menšími rozměry (399 x 150 pixelů). Ten se sice nahraje, ale roztáhne se na větší velikost a ztratí tak na kvalitě. Pokud nahrajete obrázek menší, než jsou tyto rozměry, roztáhne se na tuto větší velikost. Nezapomeňte také, že z části vám úvodní fotku zakryje profilový obrázek.

Tip MarketUP: Pokud do úvodní fotky chcete zakomponovat text či logo, nejvhodnějším formátem je pro vás PNG, který zaručí, že nedojde ke snížení kvality. Text tedy zůstane dobře čitelný a logo neztratí na výraznosti.

Profilové obrázky stránek tvoří nejčastěji loga společností. Ne všechna jsou ale pro umístění zde vhodná kvůli čtvercovému formátu. Nutná velikost pro nastavení profilové fotky na Facebooku je 180 x 180 pixelů, ačkoliv se na stránce zobrazí ve velikosti 160 x 160 pixelů. 

Tip MarketUP: Ne vždy je prosté nahrání loga jako profilové fotky vhodné. Obrázek musí zaujmout totiž také v hledání, kde se zobrazí ve velikosti 50 x 50 pixelů, a ve feedu, kde vašim fanouškům vybíhá ve velikosti pouhých 32 x 32 pixelů. V té už je málokteré logo opravdu zřetelné. Proto je někdy vhodné sáhnout po vašem firemním symbolu. Pokud jej nemáte, měli byste například o nějakém vhodném piktogramu uvažovat.  

Podívejte se také, jaké rozměry obrázků potřebujete pro váš twitter účet

Líbil se Vám tento článek? Odebírejte novinky zdarma
Štítky
Nejnovější příspěvky

MarketUP zajistil obsahový web pro saunový svět SAUNIA

Obsahový tým full-servisové digitální agentury MarketUP spouští online magazín všeosaunování.cz. Jedná se o content marketingový počin pro saunový ...

11. 10. 2016

MarketUP newsletter | ZÁŘÍ

Online kampaně mohou přivádět návštěvníky také na kamenné prodejny. O tom, jak funguje online strategie A3 Sportu, ale také o nových kancelářích ne...

27. 9. 2016

Od října budeme sídlit v Paláci Anděl přímo na Andělu

Pro všechny naše klienty a obchodní partnery máme dobrou zprávu. Od 1. 10. 2016 měníme působiště a nově nás najdete v budově Paláce Anděl naproti O...

26. 9. 2016